top of page

O mnie

20200614_215742111.jpg
Specjalności:

Trawienie

Alergie pokarmowe i nietolerancja

Zdrowe gotowanie

Planowanie posiłków

Dieta i detoksykacja

Diety eliminacyjne

Nazywam się Karolina Krawczyk–Borowiec, jestem dietetykiem.  Udzielam porad dietetycznych od ponad 13 lat. Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Żywności Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytetu Przyrodniczego) we Wrocławiu.

Rozpoczynając studia wyższe próbowałam odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące planów na przyszłość, lecz dopiero pojawiające się problemy zdrowotne w mojej rodzinie związane z nieprawidłowym odżywianiem sprawiły, że zaczęłam zgłębiać tematykę dietetyki, głównie profilaktyki i leczenia oraz zdrowego stylu życia.

Poszerzając wiedzę zdobytą na studiach magisterskich poprzez własną dociekliwość postanowiłam kontynuować naukę na studiach podyplomowych na kierunku "Zarządzanie jakością w przemyśle spożywczym". Jednak największą satysfakcję sprawiły mi studia na kierunku "Żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej".

Dzięki ukończeniu studium pedagogicznego mogłam wykorzystać swoją wiedzę poprzez edukację dzieci i młodzieży w szkołach – prowadziłam szereg prelekcji związanych z prawidłowym odżywianiem i jego wpływem na zdrowie człowieka.

Znajomi widząc moje zainteresowanie tematem i zaangażowanie zaczęli zwracać się z prośbą o radę i pomoc w zgubieniu zbędnych kilogramów, zmiany nawyków żywieniowych. Widoczne rezultaty w postaci spadku wagi czy wyrównania poziomu cukru bądź cholesterolu sprawiły, że zaczęłam marzyć o stworzeniu własnej poradni dietetycznej, w której chciałabym pomagać osobom z problemami żywieniowymi – nie tylko z nadwagą, otyłością ale również schorzeniami metabolicznymi jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie.

Jednak nadal brakowało mi argumentów jak dotrzeć do pacjentów, by dokładnie zrozumieli dlaczego warto zmieniać nawyki na zdrowe! Bardzo pomocne okazały się studia podyplomowe na SWPS we Wrocławiu z zakresu "psychodietetyki". Udział w licznych konferencjach naukowych i ciągłe zgłębianie wiedzy sprawia, że pacjenci mogą korzystać z fachowej pomocy i wciąż aktualizowanej wiedzy.

Dlaczego jestem dobra w tym co robię? Bo dietetyka i prawidłowe żywienie to nie tylko mój zawód, ale przede wszystkim pasja! Zasady, które wprowadzam w życie swoich klientów stosuję przede wszystkim w swoim życiu. Dlatego możesz być pewny, że cechuje mnie dogłębna wiedza, w tym co robię. O mojej skuteczności świadczy wciąż powiększające się grono zadowolonych klientów, co daje gwarancję, że mam nie tylko wiedzę, ale również tak ważne w tym zawodzie doświadczenie.

Celem mojej działalności jest ciągłe poszukiwanie metod, prostszego przekazywania wiedzy żywieniowej, prowadzenie szkoleń w przedszkolach, szkołach, przychodniach i placówkach zainteresowanych tematyką prawidłowego odżywiania, które w prosty, a zarazem skuteczny sposób spowodują pozytywne zmiany w Państwa nawykach żywieniowych.

bottom of page