top of page
Szukaj

Sposoby nawodnienia organizmu zimąW zimnych porach, często zapominamy o tym jak ważne jest prawidłowe nawodnienie naszego organizmu, dlatego podpowiem Ci w jaki sposób możesz o to zadbać 💚


Uzupełniaj codzienną dietę o warzywa i owoce.

Warzywa i owoce to produkty które naturalnie skrywają w sobie wiele wody. Dzięki nim spożyjesz wartościowy posiłek oraz ugasisz pragnienie.


✔️Pij soki i smoothie.

Świeżo wyciskane soki lub smoothie składające się z warzyw/owoców to pyszniutkie źródło witamin, które z pewnością świetnie nawodni Twój organizm.

Unikaj nektarów lub napoi, wyprodukowanych tylko częściowo na bazie soku. Pełne są sztucznych słodzików i dostarczą Ci zbędnych kalorii.


✔️Jedz więcej zup i bulionów.

Nie ma nic lepszego niż ciepła zupka na zimne dni. W internecie aż roi się od pomysłów na zdrowe zupy! Jestem pewna, że znajdziesz przepisy, które posłużą Ci na niejeden obiad.


✔️Pij herbatki ziołowe i kompoty.

Niesłodzone herbaty ziołowe lub kompoty nawodnią Cię i pomogą przed wyziębieniem w chłodne dni. Psst... Wiedz, że te same produkty świetnie ugaszą Twoje pragnienie również w dni, w których jest bardzo ciepło.


✔️Uzupełnij płyny po wypiciu kawy/herbaty.

Mimo działań prozdrowotnych kawy i herbaty warto pamiętać, że są to również napoje odwadniające i wypłukujące z organizmu magnez.Przed lub po wypitej kawie sięgnij bo szklankę wody, by uniknąć utraty wody z organizmu.


I pamiętaj... Dbaj o nawodnienie przez cały rok! 💚


karolinadietetyk.pl

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page